niedziela, 6 listopada 2011

HTC Sensation - odblokowanie

HTC Sensation – w założeniu miał to być następca modelu Desire HD. Czy udany? Na pewno dostał kilka bajerów, których nie miał Desire HD.
htc sensation
No ale nie będę się rozpisywał na temat samego modelu, bo użytkownicy dobrze go znają. Zajmę się odblokowaniem w taki sposób, aby umożliwić wgranie dowolnego romu (czyli wersji systemu). Całość nie jest trudna, tylko skupcie się i czytajcie dokładnie.
Na początek standardowa formułka: Oczywiście wszystko robicie na własną odpowiedzialność i nie biorę odpowiedzialności za popełnione błędy!
Potrzebujemy na komputerze Javę, NET Framework 3.5, 4.0Sterowniki USB orazSDK. W telefonie włączamy Debugowanie USB. Odinstalowywujemy HTC Sync jeśli jest na PC. Jeśli to wszystko mamy bierzemy się za robotę.
S-OFF
Wchodzimy na stronę Revolutionary
Pobieramy aplikację w zależności od systemu na naszym komputerze. Dostępne opcje to: Download for Linux oraz Download for Windows
Na stronie pojawia się formularz, który należy wypełnić.
Wersję Hboota można sprawdzić na dwa sposoby: wchodząc w Bootloadera(wyjmujemy baterię, następnie włączamy telefon kombinacją Volume Down + Power) i sprawdzając co mamy napisane u góry lub poprzez podłączenie kabla USB do włączonego telefonu. Ustawiamy typ połączenia USB na HTC Sync.  Wyświetli się coś na wzór: Found your Device: HTC Sensation Z710* <pyramid-1.17.****” <To twoja wersja Hboot „1.17.****> (wyświetlony będzie także Serial number – zapisujemy go celem późniejszego wygenerowania swojego klucza). Drugi sposób jest bardziej przydatny bo i tak musimy sprawdzić nasz Serial number.
Przepisujemy Serial number z programu do formularza na stronce.
Zostaje wygenerowany kod, przepisujemy go do pobranego programu.
S-OFF gotowy!
Międzyczasie program zapyta o instalację CWM (Recovery), wybieramy tą możliwość (czasem CWM instaluje się dopiero za drugą próbą). Poprawność procedury sprawdzamy wchodząc do Bootloadera: powinno u góry widnieć S-OFF zamiast S-ON. Recovery zainstalowało się poprawnie jeśli opcja Recovery w Bootloaderze działa poprawnie.
Uwaga. Należy szczególną uwagę zwrócić na generowany kod. Nie raz nie działa prawidłowo za pierwszym razem. Nie poddawajcie się i próbujcie do skutku.

Root
Pobieramy paczkę su-2.3.6.3-efgh-signed.zip i kopiujemy na kartę SD.
Wchodzimy w Recovery. Opisałem wyżej jak to zrobić.
Wybieramy install zip from sd card
Potem choose zip from sd card
Szukamy naszej paczki i ją instalujemy
Wybieramy reboot.Telefon powinien być zrootowany!
W razie problemów z instalacją paczki powtarzamy próbę instalacji 3 lub 4 razy. Mimo komunikatu o błędzie telefon powinien być zrootowany. Aby upewnić się czy root jest poprawny instalujemy Busy Box z Marketu oraz Root checker. Po włączeniu Busy Box instalujemy jego pliki. Następnie restart telefonu i za pomocą Root checker sprawdzamy czy wszystko ok. Dodatkowo instalujemy Superuser’a.
Jeżeli nadal występuje problem z rootem instalujemy Terminal Emulator i kolejno wpisujemy:
su
rm -r /data/bin/*
lub używamy ADB (wchodzimy w wiersz poleceń: Start -> Uruchom -> cmd)
cd C:\SDK\platform-tools
adb shell su
adb shell rm -r /data/bin/*
Następnie ponawiamy instalację paczki z rootem.
To wszystko, HTC Sensation jest w pełni odblokowany! Można zacząć bawić się we wgrywanie nowych romów!
Więcej znajdziecie na stronie kolegi Diamondwww.androidrecenzje.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz